Nästa vecka är det dags! Den 6–8 oktober återvänder LLB till Stockholmsmässan och samlar hela branschen för ljud, ljus och visuell teknik i Sverige.
Självklart finns Adapt på plats. I monter B03:47 visar vi hur vi arbetar med allt från event- och mässproduktion till utrustningsuthyrning, storformatsprint, 3D-skanning, visualisering och fasta installationer.
Framför allt får du träffa oss som gör allt möjligt!
Se eventet innan det finns
Vår 3D-designer Isak Felldin visar hur vi använder 3D-skanning och visualisering för att skapa digitala tvillingar av hela eventmiljöer.
Med hjälp av virtuella modeller kan kunder och projektteam utforska en plats, testa idéer och förstå helheten långt innan produktionen byggs på riktigt. Det skapar en gemensam bild av projektet och gör det enklare att fatta rätt beslut tidigt i processen.
Från idé till komplett event eller mässmonter
Victor Lagersten och Julia Engström berättar om våra helhetslösningar för event och mässor, från den första idén till den färdiga upplevelsen.
De delar också med sig av hur det är att arbeta på Adapt. Är du nyfiken på vår kultur, våra olika roller eller möjligheten att bli en del av teamet, är det här ett perfekt tillfälle att ställa frågor direkt till oss.
Boka teknik och beställ print digitalt
Fredric Björegren, som ansvarar för vår utrustning och storformatsproduktion, demonstrerar två av våra senaste digitala tjänster.
I vår nya uthyrningswebbshop kan du kontrollera utrustningens tillgänglighet i realtid och boka det du behöver direkt. Du kan också testa vår Print Portal, där du enkelt laddar upp och beställer storformatsprint från vår egen Printshop – dygnet runt.
Permanenta upplevelser för showroom och besökscenter
Thomas Neumann visar hur vi tar vår kompetens inom teknik, design och upplevelser vidare till permanenta installationer.
Det kan handla om allt från interaktiva lösningar till kompletta teknikmiljöer för showrooms och besökscenter, skapade för att fungera dagligen, långt efter själva invigningen.
Vi ses i monter B03:47
Kom förbi för att upptäcka våra lösningar, prata om ett kommande projekt eller lära känna oss som arbetsplats.
Du kan förstås också snurra gratis på vårt lyckohjul och vinna Adapt-prylar.
LLB på Stockholmsmässan
6–8 oktober
Monter B03:47
Vi ses där!








